Сателитната компания Старлинк на американския милиардер Илон Мъск Ѝлон Рийв Мъск

...
Сателитната компания Старлинк на американския милиардер Илон Мъск Ѝлон Рийв Мъск
Коментари Харесай

Мъск провежда тестове в Румъния, за да промени стар глобален регламент за сателитите

Сателитната компания " Старлинк "  на американския милиардер Илон Мъск  Илон Мъск Ѝлон Рийв Мъск (на британски: Elon Reeve Musk, /ˈiːlɒn ˈmʌsk/) е канадско-американски инженер, откривател, организира тестванията в Румъния със единодушието и поддръжката на Националния орган за администрация и контролиране на известията (ANCOM), като задачата е посредством тези опити да се покаже, че световен правилник от 90-те години, който лимитира механически новото потомство спътници, може да бъде омекотен, без да се визира работата на класическите спътници, оповестява Диджи24, като се базира на уеб страницата Профит.ро (Profit.ro). 

Според обявата Илон Мъск  Илон Мъск Ѝлон Рийв Мъск (на британски: Elon Reeve Musk, /ˈiːlɒn ˈmʌsk/) е канадско-американски инженер, откривател, желае да показва, че спътниците " Старлинк "  могат да работят с до осем пъти повече от опциите, разрешени сега от лимита за по този начин наречената Еквивалентна компактност на потока на мощността (EPFD) на Международния съюз по далекосъобщения (ITU). Компанията на милиардера " СпейсЕкс "  (SpaceX), която управлява " Старлинк ", от дълго време лобира за увеличение на лимита на знака EPFD с аргумента, че той е прекомерно невисок, с цел да реализира задачата си. 

Наскоро компанията изиска от американския телекомуникационен регулатор, Федералната комисия по далекосъобщенията (FCC), да спре да чака разпоредбите да бъдат изменени от Международния съюз по далекосъобщения и да облекчи регламента в Съединените щати. 

Румъния е първата страна в света, на територията на която се организират сходен тип проби. Националният орган за администрация и контролиране на известията ще оповести резултатите на срещите на Международния съюз по далекосъобщения, отдадени на тематиката, излиза наяве още от обявата, съобщи Българска телеграфна агенция.

Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР